ограждение из сетки рабицаЯкщо вам потрібно облаштувати огорожу дачної ділянки, то ви можете здивуватися, яка різноманітність матеріалів і конструкцій зараз є. Найчастіше при виборі потрібно враховувати не тільки фінансові можливості, але і навколишній ландшафт, інакше кажучи, щоб огорожа виглядала гармонійно.

Різновиди парканів

Розглянемо найбільш популярні різновиди парканів, які ставлять на дачних ділянках:

  • штахетник. Дуже часто на дачних ділянках використовується штахетник, і якщо раніше він робився тільки з дерева, то зараз вибір матеріалу більш широкий. За бажанням можна вибрати метал або пластик. Все залежить від того, скільки ви готові витратити. Якщо засобами ви не обмежені, то дуже красиво виглядає кований паркан. Якщо віддаєте перевагу екологічності, то дерево.
  • дерев'яний паркан. Тут все залежить від вашої фантазії і можливостей. Зараз дерево вважається досить дорогим матеріалом, але є такі варіанти дачних парканів, які не надто затратні. До таких, в першу чергу, відноситься паркан з обапола, він виглядає досить оригінально і доступний за ціною. Ще одним популярним варіантом є плетений паркан, але монтаж його вже більш складний.
  • металопрофіль. Такий паркан дуже добре рятує від чужих очей, адже найчастіше він робиться висотою не менше 1,5 метри. Такий матеріал не піддається корозії і може прослужити вам довгий час. До переваг також можна віднести великий вибір відтінків. Завжди можна підібрати той, який підійде до навколишнього дизайну.
  • сітка-рабиця. Найбільш економічний варіант з усіх представлених. Його дуже легко монтувати, і він не вимагає особливого догляду. Сітка-рабиця дуже довговічна, наприклад, оцинкована може простояти 50 років.
  • камінь або цегла. Огорожа з таких матеріалів обійдеться в чималеньку суму. Вони зможуть прослужити вам багато років, адже їм не страшна корозія і погодні явища. На відміну від дерева, вони не гниють і не бояться вогню. Якщо ваша ділянка розташована поблизу жвавої траси, то кам'яний паркан зможе знизити рівень шуму. Ніякого особливого догляду для таких конструкцій не потрібно.
  • пластик. Це наймолодший вид матеріалу, але він вже встиг завоювати популярність. Вироби з пластмаси міцні, довговічні і не бояться вологи і перепадів температур. Такі огорожі виглядають дуже привабливо. Вони бувають абсолютно різних кольорів і фактур. Звичайно, вони поступаються по міцності каменю і металу, але все одно цілком придатні для будівництва.

Кожен варіант має свої переваги і недоліки, слід вибирати виходячи з зовнішніх переваг і фінансових можливостей.